´´SAYGI, MİNNET VE ŞÜKRANLA...´´

´´SAYGI, MİNNET VE ŞÜKRANLA...´´

10.11.2018 207

Vefatının 80. yıldönümünde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle yâd ediyoruz.  

Mustafa Kemal Atatürk, bütün dünyaya örnek olacak bir bağımsızlık mücadelesiyle bıraktığı en önemli mirası olan Cumhuriyetimizi Türk milletine armağan etmiştir. Askeri dehası, yüksek bağımsızlık karakteri ve hiçbir güce boyun eğmeyen milletimizin desteğini birleştirerek bizlere bıraktığı bu mirası gelecek nesillere doğru anlatmak ve Cumhuriyetimizin gereklerini yerine getirmek için üstümüze düşen sorumluluklarımızla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bunun için Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihini birinci ağızdan anlattığı Nutuk başta olmak üzere bıraktığı bütün eserlerini dikkatle okumalıyız ki gelecek ümitlerimiz daha da sağlam olsun. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına yakışır çalışmalarla bizlere bırakılan bu mirası en iyi şekilde muhafaza etmeye devam edeceğiz.

Bu duygularla, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal’i rahmet ve saygıyla anıyoruz. Bu toprakları bizlere vatan haline getirmek için bin yıldır gözlerini kırpmadan ölümün üzerine yürüyen ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.